بسیج کارکنان

 
                                                                                                    معرفی و تاریخچه بسیج کارمندی سردار شهید حسین بهرامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

 

بخشی از وصیت نامه شهید والا مقام حسین بهرامی

برشما وصیت باد از بنده به معرفت نسبت به اسلام و توحید و قرآن  و عمل به آنها و همچنین برشماباد مدارج و منازل مهمه سلوک الی الله و عرفان و اخلاص و مرضی خداوندی.

بسیج کارمندی:
عبارت است از نهاد مردمی،متشکل از کارکنان دانشگاه به عنوان بخشی از ساختار کلان نیروی مقاومت بسیج که به منظور حراست و حمایت از ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی و کیان جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف ارتش بیست میلیونی در دانشگاه به امر جذب،آموزش و سازماندهی نیروهای داوطلب و توسعه و ترویج فرهنگ بسیجی اقدام می نماید و تفکر بسیجی از دستورات امام خمینی (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری شکل گرفته است.
به همین منظور بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1378 در دو بخش بسیج کارمندی برادران و خواهران شروع به کارنموده و مسئولیت آن از بدو تاسیس با جناب آقای محمد اسماعیل جوادی بوده که پس از ایشان از سال 1397 مسئولیت آن به جناب آقای مهرداد محمدی واگذار گردید.تا کنون بسیج کارمندی دانشگاه تعداد 140 عضو عادی و فعال داشته است که در جهت تحقق اهداف بسیج دانشگاه در حال فعالیت می باشد.

 
اهداف و مأموریت بسیج :

1- تحقق فرمایش حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل هسته های حزب الله و تشکیل ارتش بیست میلیونی

2-آموزش عمومی نظامی اعضاء بسیج

3-ایجاد توانایی های لازم  در اعضاء بسیج به منظور کمک به هنگام بروز بلایا و حوادث غیر مترقبه

4-افزایش توان رزمی و عقیدتی نیروهای بسیجی، اجرای آموزش های نظامی و عقیدتی

5-حفظ و انسجام کلیه نیروهای بسیجی

6-کمک به مردم مستضعف و محروم و خدمات رسانی از طریق اردوهای جهادی و کمک های مومنانه

7-کمک جهت ایجاد فضای مناسب و سالم و خدمت رسانی در دانشگاه

8-برنامه های کاربردی جهت انجام امور فرهنگی در مبارزه با جنگ نرم

9-توجه به رئوس و راهبردهای  گام دوم انقلاب و عملیاتی نمودن آن در فضای دانشگاه
 

مختصری از زندگینامه سردار شهید حسین بهرامی :
 
 
سردار شهید حسین بهرامی در سال 1336 در روستای ولشکلاء شهرستان ساری دیده به جهان گشود.نام  او در ساری گمنام، ولی در بین بچه های پیشروی مشهد، مدافعین جنوبی و رزمندگان اهوازی بسیار آشنا می باشد.

او در سال 1355 جهت تحصیل در رشته ریاضی به دانشگاه فردوسی مشهد وارد شد و پس از سه سال تحصیل در سال 1359 به عضویت سپاه پاسداران مشهد نایل گردید.حسین در روزهای آغازین جنگ، چند روزی را به همراه دوستان مشهدی اش وارد گروه حفاظت از بیت امام خمینی (ره) شد و در سال 1359 برای حضور در جبهه به سپاه اهواز اعزام گردید.

حاج صادق آهنگران می گوید: بچه های مسجد جزایری اهواز، عشق عجیبی به حسین داشتند.آن روزها حسین علم الهدی و حسین بهرامی ضمن این که روحی واحد در دو کالبد بودند، شمع محفل دوستان همرزم به شمار می آمدند.حاج صادق آهنگران می گوید: علم الهدی کشته و مرده حسین بهرامی بود.
حسین بهرامی که شهید شد بچه های مسجد پارچه ای بر محراب مسجد نصب کردند که بر روی آن نوشته شده بود..

 
((حسین شهید غریب نام آشنا))