پژوهانه (Grant)

پژوهانه (Grant)

مدارک لازم برای دریافت هزینه پژوهانه

پس از انجام فعالیت های مربوط به پژوهانه، اعم از هزینه کرد برای مقاله، نمونه برداری، تایپ و تکثیر و .... می بایست فرمهای ذیل تکمیل و به حوزه پژوهش و فن آوری تحویل گردد:

الف) فرم قرارداد پژوهشی و قرارداد حق التحقیق که به امضای استاد و شخصی که برای ایشان کاری انجام داده و در قبال آن وجه دریافت می کند می رسد. به دلیل اینکه شخص مورد نظر قادر به ارائه فاکتور نیست این قرارداد را امضا می نماید. اشخاصی که مشمول این بند می شوند دانشجویان، کارگران، تکنسین ها و ... هستند که فاکتور ندارند.

ب) فرم رسید پرداخت. زمانی که پروژه مورد نظر به اتمام رسید این رسید توسط کسی که با او قرارداد پژوهشی بسته شده است امضا و ممهور به اثر انگشت می شود. ضمناً ارائه یک تصویر از کارت ملی شخص فوق الذکر الزامی می باشد.

ج) راهنمای تهیه مدارک پژوهانه که مطالعه و اجرای آن را به تمامی اساتید گرامی اکیداً توصیه می نماییم.

د) جدول ردیف های هزینه و درصدهای مجاز مربوط برای هزینه کرد بودجه پژوهانه که در آن درصدهای استفاده از بودجه پژوهانه ثبت شده است جهت بهره برداری برای دانلود موجود می باشد.

 

دانلود بخشنامه مربوطه

 

 

 


مدارک لازم برای اعطای پژوهانه (Grant)

(ساختمان معاونت پژوهش و فن‌آوری (آزمایشگاه)- طبقه سوم- تلفن: 34445461-011)

به اطلاع اساتید محترم هیات علمی متقاضی دریافت پژوهانه می رساند رعایت نکات ذیل جهت بررسی مدارک و مستندات الزامی میباشد:

 
 

 

1- قبل از هرگونه اقدام در جهت تکمیل فرمها و تهیه مدارک و مستندات ، بخشنامه آن را به دقت مطالعه فرمائید. (دانلود فایل های مربوطه (به صورت فشرده))

 

2- مقالات باید مربوط به سه سال گذشته شمسی و میلادی باشد.
(مثال: اگر برای پژوهانه مربوط به سال 95 (2017 میلادی) است مستندات باید مربوط به سالهای 93 ، 94 و 95 (شمسی) و 2015 ، 2016 و 2017(میلادی) باشد)

 

3-  مقالات حتما باید دارای شماره صفحه باشند. (پذیرش مقالات امتیازی ندارد)

 

4- آدرس دانشگاهی باید به صورت ذیل در مقالات درج گردد:

مقالات فارسی:

گروه (نام گروه)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، ساری، ایران.

مقالات انگلیسی:

Department of (نام گروه) , Sari Branch, Islamic Azad University, Sari, Iran.

 

دانشجویان دوره دکتری(هیات علمی واحد ساری) اگر آدرس واحدهای دانشگاه آزاد را که در آن واحد دانشجو بودند را درج نمایند از امتیاز آن بهره­مند می­گردند. (درج آدرس دانشگاههای دولتی امتیازی ندارد(

 

5-  صفحه اول مقالات که در آن مشخصات نویسنده و مجله وجود داشته باشد بهمراه نمایه مجله ضمیمه گردد.

 

6- منظور از نمایه مجله یعنی مجله در چه پایگاه اطلاعاتی علمی معتبر ثبت می­گردد و حتماً مستند مربوط به آن باید از خود آن پایگاه دریافت گرد.مثلا اگر پایگاه علمی ISC باشد حتما نمایه مربوط از سایت ISC دریافت و ضمیمه گردد.(نه از سایت مجله)

 

7- پایگاههای اطلاعات علمی معتبر عبارتند از : PUBMED, SCOPUS, ISC, ISI , EBSCO

 

8- پایگاههایی مانند NOORMAG, DOAJ, SID, MAGIRAN و مانند اینها مورد تایید نمی باشد.( از این پایگاهها برای استناد به علمی پژوهشی یا علمی ترویجی بودن مجلات استفاده نگردد(

 

9-  ملاک برای علمی پژوهشی یا علمی ترویجی بودن مجلات داخلی سایت مجلات وزارت علوم (لینک) و وزارت بهداشت (لینک دانلود) میباشد.

 

10-  به مقالات در مجلاتی که صرفاً درجه علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی را دارند امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

 

 

 

11-  مجلاتی که به عنوان ISI معرفی می گردند باید در زمان تحویل مقاله دارای درجه ISI باشند (ISIبودن در همان زمان بررسی می گردند)

 

12-  ضریب تاثیر (IF) مجلات ISI(WoS)  درصورت وجود در فرم درج گردد. ضریب تاثیر مجلات در فایل JCR-2016 (دانلود) موجود می باشد.

 

13-  مجلات نامعتبر وزارت علوم(دانلود) ، دانشگاه آزاداسلامی(دانلود) ، وزارت بهداشت (دانلود)، مجلات جعلی (دانلود 1 و دانلود 2 و دانلود 3) و سایر دانشگاهها (دانلود) مشمول دریافت امتیاز نمی­ باشند.

 

14-  مستدات مربوط به طرح پژوهشی باید شامل قرارداد طرح، شناسنامه طرح(فرم الف) و نامه اتمام طرح باشد.

 

15-  طرح پژوهشی باید در سال قبل از درخواست پژوهانه شروع ویا در آن سال به اتمام رسیده و در هرصورت طرح پژوهشی باید خاتمه یافته باشد.(برای مثال اگر برای پژوهانه سال 96 اقدام میگردد طرح باید در سال 95 شروع یا خاتمه یافته باشد و اگر در سال 96 شروع شده است در همان سال 96 تمام شده باشد)

 

16-  منظور از سمت اجرایی ، ریاست واحد- معاونت واحد یا مدیریت یکی از معاونتها می­ باشد.(مدیرگروه و .... امتیازی ندارد)

 

17-  داور در جشنواره ­ها تنها در صورتی که در گواهی مربوطه نام استاد به عنوان هیات علمی واحد ساری درج و جشنواره در سطح بین المللی باشد مورد تائید است.(داور در همایشها امتیازی ندارد)

 

18- طرح برون دانشگاهی تنها در صورتیکه مجری از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری به سازمان ارائه دهنده طرح معرفی شده و قرارداد طرح بین واحد ساری و آن سازمان منعقد گردد دارای امتیاز  می­ باشد.