دکتر مردانی در نشست مدیران و مسئولان گزینش خبر داد ایجاد سامانه جامع گزینش در دانشگاه آزاد اسلامی


1396/11/08

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سامانه جامع گزینش به منظور تسهیل در پاسخ گویی به متقاضیان فردی و سازمانی ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر محمدرضا مرادی مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی در دومین نشست مدیران و مسئولان دفاتر گزینش واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌های دانشگاه از جمله نهاد رهبری، تشکل‌های ارزشی، بسیج و ... در راستای گزینش صحیح و شناسایی افرادی مومن و انقلابی امری مهم و موثر است.

وی گزینش را مسئولیت و رسالتی سنگین دانست و خاطرنشان کرد: عوامل گزینش در دانشگاه‌ها با انتخابی صحیح و جذب افراد توانمند و متعهد می‌توانند مدیرانی فرهنگ‌ساز در سطح جامعه و دانشگاه باشند.

دکتر مردانی به پیشران بودن دانشگاه‌ها در توسعه همه جانبه جوامع بشری اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و در سال‌های آغازین انقلاب با چشم‌اندازی روشن و با هدف تربیت افرادی عالم و در عین حال متعهد و معتقد تاسیس شد و اینک به عنوان بخشی تاثیرگذار در آموزش عالی کشور، نقش آفرینی می‌کند.

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان مصمم هستند تا با دقت نظر بیشتر و گزینش صحیح و مبتنی بر بازخوانی فرمان 6 ماده‌ای رهبر کبیر انقلاب اسلامی در 15 دی ماه 61 و نیز منویات مقام معظم رهبری و توجه به شاخص‌های دینی و انقلابی و پرهیز از سلیقه‌ ، دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی مبدل سازند.

وی اصفهان را پیشتاز در عرصه ایثار و شهادت دانست و گفت: این استان با پرورش شهدای شاخصی از جمله شهیدان خرازی، کاظمی، حججی و... نقش مهمی در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های انقلاب ایفا کرده است.

دکتر مردانی اصلاح و بهبود رویکردها و جهت‌گیری اساسی در ماهیت مراحل گزینش را در رفع دغدغه و در راستای اعتمادسازی و پرهیز از ورود به حریم خصوصی افراد مهم دانست و افزود: در اداره کل گزینش دانشگاه در حال باز مهندسی فرآیندها و نظام‌های اداری با تکیه بر قوانین و به منظور کاهش بروکراسی اداری، دقت و کیفیت بخشی در مراحل بررسی صلاحیت‌های عمومی افراد هستیم.

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی واگذاری اختیارات اجرایی به دفاتر گزینش استانی و تمرکز بر هدایت، سیاست‌گذاری و نظارت بر عملکرد دفاتر استانی را از سیاست‌های جدید این دفتر اعلام کرد و گفت: تقویت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و مکانیزاسیون اداری به منظور چابک‌سازی ساختاری و ایجاد سامانه جامع گزینش در دانشگاه آزاد اسلامی را جهت تسهیل پاسخ‌گویی به متقاضیان فردی و سازمانی، برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

در ادامه این نشست، دکتر احمد آذین سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: ایران اسلامی امروز به برکت خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم، علیرغم همه فتنه‌گری‌ها و دجالی‌های دشمنان ایران و انقلاب، یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است

وی افزود: دشمنان این مرز و بوم به جهت ناراحتی از این امنیت و اقتدار و رشد و تعالی ایران اسلامی، در عصبانیت هستند و به طور دائم با فتنه‌سازی و آشوب‌گری، قصد برهم زدن این امنیت و آسایش را دارند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان وحدت و یکپارچگی اقشار مختلف ایران را به جهت دیدبانی هوشیارانه مقام معظم رهبری دانست و خاطرنشان کرد: اگر در منظومه فاخر فکری رهبر فرزانه انقلاب به دقت نظر کنیم، نقشه راه پیشرفت و تعالی ایران اسلامی ترسیم شده است که از آن جمله می‌توان به دستورات مؤکد ایشان در اموری راه‌گشا از جمله اقتصاد مقاومتی، فعالیت‌های دانش‌بنیان، جهاد علمی و نهضت نرم‌افزاری اشاره کرد.

وی وجود مزار مطهر شهدای گمنام در دانشگاه‌ها را موجب برکات علمی و فرهنگی دانست و گفت: گلزار شهدای گمنام در دانشگاه‌ها همچون نگین انگشتری، مامن و محفل جوانان و دانشگاهیانی است که دل در گرو پیشرفت ایرانی آباد و سرفراز داشته و برخاسته از مفاهیم بلندی چون ایثار و شهادت است.

دکتر آذین افزود: باید در گزینش استادان دانشگاه مراقبت‌های لازم انجام شود تا کسانی به کار گرفته شوند که در امر تدریس عالم و عامل و به روز بوده، اهل مطالعه و پژوهش باشند و به تولید، باز تولید و استمرار ارزش‌های اسلامی مدد برسانند و نظم و نظامندی و به عبارتی وقت‌شناسی، وجدان کاری و وظیفه‌شناسی را در خود نهادینه کرده باشند.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) گفت: بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی، افراد جامعه دارای توانمندی‌های مختلفی هستند و عقل سلیم نیز حکم می‌کند که پس از کشف استعدادها و تربیت افراد، هر فردی متناسب با توانایی‌هایش در جایگاه مناسب، خدمت‌گذار جامعه اسلامی باشد.

وی به معیارهای گزینش صحیح بر اساس آموزه‌های قرآن و سیره رفتاری اهل‌بیت(ع) پرداخت و گفت: اولین گزینش‌گر، ذات اقدس الهی است که با گزینش و ارسال رسل به دنبال راهنمایی و رشد و تعالی انسان‌ها است.

حجت‌الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: شایسته‌سالاری مهم‌ترین معیار و محور گزینش است و صد البته به کارگیری صحیح ابزارهای تشخیص این شایسته‌سالاری نیز که از وظایف دفاتر گزینش است، امری مهم و ضروری است.

اشتراک گذاری